Aslı Kimdir?

Asli-Karabulut-AND-Aslinin-Not-Defteri-Blog-Asli-KimdirDr. Meredith Belbin’e göre son noktasında bir Şekillendirici‘dir Aslı. Doğum tarihi göz önüne alındığında İkizler yükseleninin gazabına uğramış tipik bir Başak.. Aynı zamanda da bir Gen Y..

Multifocus‘tur Aslı. Aynı anda birkaç görevi yürütebilir. Ara ara dağılsa da toparlanması uzun sürmez. Başarılı olma dürtüsü kuvvetlidir. Başarısızlıktan korkmaz; tersine hırslanır.Yaratıcıdır. Sürekli üretir. Fikirlerinin dinlenmesinden hoşlanır. Her ne kadar eleştiriden hoşlanmaz gözükse de geri bildirimleri dikkate alır. Rahat ve huzurlu ortamlarda bulunmak ister. Bu demek değildir ki çalışmaktan kaçınır. Tam tersine sevdiği ve mutlu olduğu bir işte gece gündüz dur durak demeden çalışabilir. “Challenge” onu motive eder.

Doğru olduğuna inandığı fikirleri gerekçeleri ile savunur. İnsanlar – genellikle X kuşağı yöneticileri- dinlemezse uzun uzun tartışmaz. Bilir ki eninde sonunda dediği olur. 🙂

Dayatmalardan ve sürekli kontrol edilmekten hoşlanmaz. Oto-kontrol sahibidir. Yaptığı işi kontrol etmeden teslim etmez. İnsan olduğu için hata yapma potansiyelinin farkındadır. Gerektiğinde özür diler ve hatasını telafi eder.

Çalıştığı firmanın stratejisinde piyon olmak yerine stratejinin bir parçası olmak ister.

Sürekli gelişime inanan Aslı profesyonel bir öğrencidir. Onu yeni bir kurs peşinde ya da ders aralarında sosyal medyada bulabilirsiniz. Derslerden arta kalan zamanlarında kariyer-odaklı bir kadın olan Aslı, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri ile ilgilenmektedir.

 

Hayattan Kareler…

 

[instagram-feed]