Arşiv, Crowdsourcing, Sosyal Medya, Sosyal Sorumluluk

Sen de “Ekle Destekle” !

İlk yayın tarihi: 26.05.2011 17:20

Ekle Destekle bizlerin her gün internette geçirdiği onlarca dakikayı; çocukların eğitimine, daha çok ağaca, daha çok kültüre ve sanata çeviriyor.

 

Ekle Destekle + 1 Sosyal Adım,

Projesi

Kullanıcılar internet tarayıcılarına www.ekledestekle.com ’dan bir eklenti indiriyorlar, tarayıcı ekranlarına +1 satır ekleniyor. Bu satırda, sisteme giriş yaparken tercih edilen kategorilerde haberler takip edilebiliyor. Projenin Geliri, +1 satırla kullanıcılara mesaj iletmek isteyen şirketlerden yaratılıyor ve elde edilecek gelirin çoğunun, kullanıcının tercih ettiği gönüllü kuruluşa aktarılması hedefleniyor.

+ 1 Satırı

İş Modeli

Projenin bağış yapan kurumlara faydası, hedef kitleleri ile çok farklı bir platformda buluşuyorlar, eklentiyi ekleyen kullanıcılara faydası; bilgisayarlarının bir satırında görecekleri reklam veya fırsatlarla eğitim, çevre, kültür gibi konulardaki sosyal gelişimi destekliyorlar.

• +1 Satırı ile şirketler hedef tüketicilerini rahatsız etmeden bilgi ulaştırabiliyorlar. Reklam bütçelerini daha etkin kullanıyorlar. Markalar, insanların gönüllüsü olduğu STK’ların isimleri ile yan yana durarak yine insanların gönlüne girmeye çalışıyorlar.

• Kullanıcılar, browserlarının bir satırında görecekleri reklam veya fırsatlarla eğitim, çevre, kültür gibi konulardaki sosyal gelişimi desteklemiş oluyorlar.

Özetle;

 

 

You Might Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *