Aslı'nın Kütüphanesi, İlham Aldıklarım

Haftanın Kitabı: Fred Faktörü

Beni tanıyanlar iyi bilir; kitap okumayı çok severim. Üstelik sadece roman değil; kendi iş dalıma ait yayınlanmış bütün eserleri elimden geldiğince okurum. Uzun zamandır kütüphanemde yer alan kitapları paylaşmak istiyordum. En sonunda bu hafta paylaşımlara başlıyorum.

Bütün kitaplarımı gözden geçirdim. Uzun uzun değerlendirdikten sonra kararımı verdim. İlk paylaşacağım kitap Şubat 2008’de okumuş olduğum Fred Faktörü oldu. Fred Faktörü, Mark Sanborn’un yazmış olduğu işini tutkuyla yapan insanların çalıştıkları şirketleri ve etraflarındaki insanları nasıl dönüştürdüklerini anlatıyor. Günümüz iş dünyasında bir çok kişinin sadece maaş almak için çalıştığı ve yaptıkları işten nefret ettikleri düşünülürse bir mucizeyi anlatıyor. Hatta masal olduğunu iddia edecekler de olabilir.

Kitaptan ufak bir alıntı yapmak istiyorum. Aşağıda okuyacağınız ilkeler benim iş hayatında gözettiğim, uygulamaya çalıştığım ilkeler. Uyguladığınız zaman yaptığınız işi değiştirecek, olağanı olağandışı hale getirecekler.

Belki ilginizi çeker ve bu modern zaman masalını siz de okumak istersiniz.

Fred İlkeleri

 

  1. Herkes Fark Yaratır! : Şirketinizin ne kadar büyük ya da ne kadar etkisiz olduğu önemli değil. Fark yaratabilirsiniz… Sonuçta, işini, şartlardan bağımsız olarak, olağandışı bir şekilde yapmaya karar verecek olan çalışanın kendisidir.
  2. Başarı İlişkilerle Olur : Liderler çalışanlarının da insan olduğunu fark ettikleri zaman başarılı olurlar…
  3. Başkaları için Sürekli Değer Yaratmalısınız; Size Bir Peniye Bile Mal Olmaz : Hiç yeterli paranız, gerekli eğitiminiz, doğru fırsatlarınız olmadığından şikayet ettiniz mi? Başka bir deyişle, daha iyi performans sergilemek için kaynak eksikliğiniz olduğuna mı inanıyorsunuz?
  4. Kendinizi Düzenli Olarak Yeniden Keşfedebilirsiniz : Hayatınız sıradan giderken, işinize olan bağlılığınız sekteye uğrarken ve yalnızca işinizi yapıp günün sonunda eve dönmek isterken ne yapabilirsiniz?

Fred Faktörü adlı kitabı aşağıdaki linklerden alıp okuyabilirsiniz.

Hepsiburada.com – Fred Faktörü

Idefix – Fred Faktörü

D&R – Fred Faktörü

Bu yazıyı “Pin”lemek isterseniz;

AND-Haftanin-Kitabi

You Might Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published.