Aslı'nın Dünyası

Kendine İyi Bak!

10 gündür hastalıklarla boğuşuyorum. Bu nedenle yazı yazmaya fırsat bulamadım. Ama bu 10 gün boyunca aklım hep buradaydı. Paylaşmak istediğim çok şey var. Yıllardır birikenler… Yeni öğrenilenler… 2015 yılı için kendime hedefler koydum; bu hedeflere ulaşmak için yapılacakları listeledim. Bir kısmını aşağıda paylaşıyorum. Yeni yıl planlaması yapmak için geç kalmış değilsiniz. Burada size yardımcı olabilecek bir yazı var: Yeni Yılı En İyi Şekilde Planlamak için 5 Muhteşem İpucu

 

  1. Bencil ol. Düşündüğünüz anlamda bir bencillik değil bu bahsettiğim. Başkaları üzülmesin diye kendinizi üzmemek anlamında.
  2. Mutlu ol. Mutluluğunu başka insanlara ya da eşyalara hatta koşullara bağlama. Kendini mutlu edecek yöntemler bul.
  3. Yardım et. Sivil toplum kuruluşlarından birine destek ol. Zamanını ihtiyacı olan insanlara ayır. Lions’un Çocuklar Üşümesin Projesi için atkı ve bere örebilirsin ya da TEGV’e Gönüllü olarak katılabilir, AÇEV için maraton koşabilirsin. – Bu sağlık problemleri ile maraton çok ütopik ama heyy 1 yılım var önümde. Neden olmasın. –
  4. Geride bırak. Eski olayları, insanları ve durumları geride bırak. Affet ve önüne bak.
  5. Kendine iyi bak. Seni bedenini senden daha iyi kimse bilemez. Bir sorun olduğunu düşünüyorsan üstüne düş. Hastalandıktan sonra ne insanlar ne de işinin sana faydası olmayacak.
  6. Sev. İçinde öfkenin büyümesine asla izin verme. Kırgınlıklarını dile getir. Bütün sorunları çözümle. İnsanları sev. Sokak hayvanlarını sev. Kendini sev. Sevgiyi seç. Bırak sevgi – aşk – sana aksın.
  7. Çalış. Çok çalış. Kendini gerçekleştir.
  8. Öğren. Sürekli yeni şeyler öğren. Bu dünyadan geçip gidiyorsun. Ne öğrensen yanına kardır. Zamanını boşa harcama.
  9. Eğlen. Çok çalış, sürekli öğren ama eğlenceye de zaman ayır. Arkadaşlarınla kahkaha at. Sevdiğin adamla zaman geçir – Quality Time dediklerinden en keyifli saatler onunla olsun.
  10. Dinle. İnsanları dinle. Doğayı dinle. Kendini dinle. Kendinle baş başa kalmaktan korkma.

 

2015’in hepimiz için daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu olması dileğiyle şimdiden iyi yıllar.

 

AND-Aslinin-Not-Defteri-2015

You Might Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *