Arşiv, , SM for Social Good, Sosyal Medya, Sosyal Sorumluluk

TEMA ve Nestle Damak İşbirliğinde “Fıstığımız Bol Olsun!” Projesi

İlk yayın tarihi: 09.08.2011 09:32

Nestle Damak’tan bir kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olan “Fıstığımız Bol Olsun” kampanyası Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman çevresini kapsayan bir kırsal kalkınma projesi.

Detaylar için tıklayın..

Sürdürülebilir tarım hedefiyle gerçekleştirilen bu proje, hem çiftçilerin daha iyi, daha kaliteli ürünler elde etmesine, hem de tarımsal istihdamın artmasına ve projenin gerçekleştirildiği bölgelerde yerel ekonominin gelişimine katkı sağlıyor.

Nestle Damak “Fıstığımız Bol Olsun” projesi ile Türkiye için çok önemli bir tarımsal değere sahip olan antepfıstığı üretiminde kalite ve verimi artırmayı amaçlıyor. Proje Tema Vakfı ile birlikte yürütülüyor.

Projenin Uygulama Alanları:

Proje kapsamında uygulama alanında ikamet eden ve antepfıstığı yetiştiriciliğiyle uğraşan çiftçilere verilecek olan uygulama tabanlı eğitim programıyla; antepfıstığı yetiştiriciliğinde doğru ve uygun tarım teknikleri bölgede yaygınlaştırılacak, böylelikle bölgesel anlamda istihdam sağlanması da mümkün olabilecek.

Uygulama alanında yaklaşık 10.000 meyve veren antepfıstığı ağacından, bugün yılda ağaç başına ortalama 3 kg üretim elde edilirken, “Fıstığımız Bol Olsun” projesi ile bu miktarın 5 yıl sonra yaklaşık 3 katına çıkartılması hedefleniyor. Bu proje için Nestle’nin yaklaşık 1.500.000.- TL’lik bir yatırım yapması öngörülüyor.

Siz ne yapabilirsiniz?

Nestle Damak’ın Facebook uygulaması olan Fıstık Bahçem‘i uygulamalarınıza ekleyebilir; kendi Fıstık Bahçenizi yaratabilirsiniz. Üstelik oyunun sonunda Gaziantep’e fıstık hasadına gitme şansı yakalayabilir ya da 100 şanslı kişiden biri olup bir ay yetecek kadar çok DAMAK sahibi olabilirsiniz.

 

Aslı’nın Notu:

Bu tarz kampanyaları daha sık görmeye başlayacağız. Pazarlama 3.0 ile toplumun refahı / toplumun faydası kavramları öne çıkmaya başladı. Markalar, faaliyet alanları için yarattıkları bu tarz faydalarla tüketicilerinin kalbini kazanmaya çalışıyor. Amaç tabiki de sadece bu değil.. Kaynakların sınırlı olduğu gerçeği ile karşılaşmaları markaları, mevcut durumu iyileştirmeye -sürdürülebilir tarım gb- çözümler üretmeye itiyor.

 

You Might Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *